Idrija na srečanju Združenja zgodovinskih mest Slovenije v Škofji Loki
Zadnja seja programskega odbora pred poletnim premorom je članice tokrat popeljala v Škofjo Loko, eno najlepših srednjeveških mest pri nas, ki bo aprila prihodnje leto znova oživelo z uprizoritvijo Škofjeloškega pasijona, najstarejšega ohranjenega dramskega besedila v slovenskem jeziku.
Tretja seja letošnjega leta je potekala v prenovljenem rotovžu v središču mesta, kjer so prostori in sedež Združenja. Ti danes služijo kot učni laboratorij za dediščino, ki obiskovalcem ponuja vpogled v bogato zgodovino stavbe in njenih prebivalcev.
V ospredju srečanja je bila predstavitev vsebin nastajajočega kataloga in zloženke "Zgodovinska mesta in kultura", ki ju Združenje pripravlja s podporo Slovenske turistične organizacije. Predstavljeni so bili tudi projekt "Plečnik v zgodovinskih mestih", potek kampanje "Z vlakom po kulturo" (do 31. avgusta), ter razprava o oživljanju mestnih središč, ki ostaja ena ključnih tem delovanja Združenja.
Na seji smo pozdravili tudi novo članico – Mestno občino Krško, ki je kot 24. članica obogatila mrežo zgodovinskih mest Slovenije.